Vánoce našich dětí v roce 2021

25. ledna 2022 | Aktuality, Články

Vánoce našich dětí v roce 2021

V loňském roce jsme se opětovně přihlásili do několika vánočních projektů, které se nám nabízely a v letech minulých nám hodně pomohly. Jsou to projekty, které dětem v dětských domovech, Klokáncích, ústavech a podobných zařízeních naplní místo pod stromečkem dárky, které si děti nejvíce přejí. Podstatou je, že musí vlastnoručně namalovat obrázek dárku, po kterém touží, a tento obrázek potom zašleme na jednotlivé projekty a dárky potom zakoupí lidé, kterým není lhostejný osud opuštěných dětí. Toto malování se musí zdokumentovat fotkami nebo nahrávkou Touto formou potom děti najdou pod stromečkem více, než jeden či dva dárky, a tak by to prostě mělo, o vánocích být.
Všechny projekty tohoto druhu jsou skvělé, potřebné a organizačně velmi náročné, většina lidiček to dělá úplně zadarmo a ráda.

První projekt „Milý Ježíšku“ vymysleli před lety bývalí studenti gymnázia v Neratovicích, nyní vysokoškoláci Martin Kučera a Vojtěch Paukner, kteří na svůj mladý věk prokázali velmi silné sociální cítění a loni se jim podařilo zajistit Ježíška nejenom pro DD v Česku, ale i na Slovensku. Letos i loni poslal Ježíšek dárky pro všechny naše děti.
Druhý projekt zabezpečuje a organizuje spolek „VE SPOJENÍ“, jehož předsedkyní je paní Jana Buriánková, tento, se zabývá více druhů pomoci – „Cesta k přírodě“, Cesta k dětem“ a „Cesta pomoci“. Všechny jsou potřebné a moc dětem pomáhají.
Třetí projekt se jmenuje „Tango – Daruj hračku“, a má ho na starosti ředitel Pavel Klempíř se svými kolegyněmi a kolegy na vozíčcích – Tango jsou manažeři na vozíčcích, GLS je generální přepravní partner, online4U jsou ajťáci projektu, už několik let pomáhá i Velitelství výcviku Vojenské akademie Vyškov. Přímo v Havlíčkově Brodě dárky třídí děti ze Střední školy průmyslové technické a automobilové Jihlava. Naše dárky jsme letos jeli přebírat 18. 12. do Havlíčkova Brodu, kde je vždy připraveno gala odpoledne, vystupují děti a samozřejmě mediálně známí hosté, letos třeba Vlasta Horváth se svými písničkami. Všichni si to vždycky pořádně užívají a na závěr, když uvidíte plné pódium dárků, tak to je něco úžasného.

Všechny tyto projekty zabezpečily našim dětem několik hodnotných dárků a umožnily jim, tak prožít krásné, bohaté a veselé VÁNOCE 2021. Všem ukázaly, hlavně to, že si nejsou lidé ještě úplně cizí, vzdálení a lhostejní.

Naše Vánoce zachytil na kameru kamarád Tomáš Hromada, kterému tímto děkujeme za profesionální videoklip, který můžeme směle ukázat na našich webových stránkách.

VŠEM JEŽÍŠKŮM MOC A MOC DĚKUJEME A PŘEJEME VŠE NEJ, NEJ DO ROKU 2022 A VĚŘÍME, ŽE NÁM ZACHOVAJÍ PŘÍZEŇ I NADÁLE.

Za DD Zašová Aleš Zwettler