Vánoce 2020 našich dětí

8. ledna 2021 | Aktuality, Články

V minulých letech jsme se přihlásili do několika vánočních projektů, které se nám nabízely a hodně pomohly. Jsou to projekty, které dětem v dětských domovech, Klokáncích, ústavech a podobných zařízeních naplní místo pod stromečkem dárky, které si děti nejvíce přejí. Podstatou je, že musí vlastnoručně namalovat obrázek dárku, po kterém touží, a tento obrázek potom zašleme na jednotlivé projekty a dárky potom zakoupí lidé, kterým není lhostejný osud opuštěných dětí. Touto formou potom děti najdou pod stromečkem více, než jeden či dva dárky, a tak by to prostě mělo, o vánocích být.
Všechny projekty tohoto druhu jsou skvělé, potřebné a organizačně velmi náročné, většina lidiček to dělá úplně zadarmo a ráda.
První projekt se jmenuje „Strom splněných přání“, který pro nás zajišťuje kolega vychovatel Vladimír Adámek z DD Liptál. Jedná se o dárky od dárců z  libereckého a karlovarského kraje, kdy se vždy najde něco pro každé naše dítě.
Druhý projekt „Milý Ježíšku“ vymysleli před lety bývalí studenti gymnázia v Neratovicích, nyní vysokoškoláci Martin Kučera a Vojtěch Paukner. Společně s Pájou Schultzovou a Terezou Kučerovou vytvořili opravdu dokonalý tým, kdy už po několikáté přišly dárky pro každé naše dítě.
Třetí projekt se jmenuje spolek „VE SPOJENÍ“, jehož předsedkyní je paní Jana Buriánková, a který se zabývá více druhů pomoci – „Cesta k přírodě“, Cesta k dětem“ a „Cesta pomoci“. Všechny jsou potřebné a moc dětem pomáhají.
Čtvrtý projekt se jmenuje „Tango – Daruj hračku“, a má ho na starosti ředitel Pavel Klempíř se svými kolegyněmi a kolegy na vozíčcích – Tango jsou manažeři na vozíčcích, GLS je generální přepravní partner, Leksys je generální IT partner projektu. Vzhledem k tíživé situaci ohledně COVID-19 letos nemohlo pomáhat Velitelství výcviku Vojenské akademie Vyškov. Letos se poprvé nejelo na předání dárků do Havlíčkova Brodu, ale 14. 12. 2020 do skladů v Hulíně, Jihlavě, kde dárky třídili a rozdělovali dobrovolníci. Organizačně to bylo určitě složitější a náročnější, ale „Tango – Daruj Hračku“ to zvládlo. A na závěr, když uvidíte pod stromečkem velké množství krásných, hodnotných a potřebných dárků, tak je Vám hned lépe na světě. Letošní Vánoce ukázaly, že si lidé nejsou lhostejní, ba naopak, tolik dárků jsme zde v zařízení ještě neměli. Klaním se všem, kteří nám pomohli vytvořit krásné Vánoce a bohatého Ježíška, děkujeme.

VŠEM JEŽÍŠKŮM JEŠTĚ JEDNOU MOC A MOC DĚKUJEME A PŘEJEME VŠE NEJ, NEJ DO ROKU 2021 A VĚŘÍME, ŽE NÁM ZACHOVAJÍ PŘÍZEŇ i NADÁLE.