9. ročník mezinárodního silového trojboje

2. prosince 2017 | Články

V sobotu 2.12.2017 se uskutečnil v posilovně dětského domova Zašová již 9. ročník mezinárodního silového trojboje dětí z DD. Zúčastnili se ho mladí siláci a silačky ze slovenské Bytče, polského Cieszyna děti z Kroměříže, Lipníku nad Bečvou, Vizovic a domácí Zašové. Celkem se této velké akce zúčastnilo tedy 6 domovů a na 45 dětí. Soutěžili děvčata a chlapci v kategoriích od 15 – 17 let a v kategorii nad 18 let. Letos jsme zvolili tyto disciplíny: lehy – sedy u dívek a hrazda na úzký úchop u chlapců, společné potom byly disciplíny leg – pres a bench – press. Kategorie dívek byla nakonec spojena do jedné a to 17-18 leté. Na poslední chvíli se pro nemoc omluvili chlapci ze Střední školy pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí, které touto cestou zdravíme a věříme, že přijedou příští, desátý ročník.
Jako každý rok bylo dosaženo výtečných výkonů, všichni očekávali, že přijede loňská celková vítězka Katarzyna Cieslar z Polska, ale ta dostala stopku od trenéra mladých polských atletů a do Zašové nepřijela. Byla to škoda, protože loni předváděla skvělé a hodnotné výkony. Jednotlivé výsledky se přepočítávaly podle Wilksova vzorce pro stanovení pořadí závodníku. Nejpočetnější skupina závodníků byli chlapci od 15 – 17 let, kde jich soutěžilo 19.

Výsledky jednotlivých kategorií:

Dívky 17-18 let: 1. místo Kristýna ZETKOVÁ 306,051 Zašová
2. místo Irena KRPELÍKOVÁ 300,988 Zašová
3. místo Anna Glabek 238,000 Cieszyn
4. místo Anna CIESLAR 236,312 Cieszyn
5. místo Zdenka KUČKOVÁ 235,123 Lipník n/B.
6. místo Michaela CSIKOVÁ bez základu Lipník n/B.

Chlapci 15-17 let: 1. místo Tomáš VLK 232,652 Kroměříž
2. místo Norbert MAJKRIČ 231,499 Vizovice
3. místo Zdeněk KRPELÍK 231,412 Zašová
4. místo Denis ZÁVĚŠICKÝ 223,778 Vizovice
5. místo Jan SOCHŮREK 203,299 Lipník n/B.
6. místo David BALÁŽ 195,113 Bytča
2.
Chlapci 18 – více let: 1. místo Michal CIBIS 225,338 Cieszyn
2. místo ERIK BALÁŽ 219,329 Bytča
3. místo Milan ADAMEC 174,102 Bytča
4. místo Kamil RUIBAR 87,142 Lipník n/B.
5. místo Radek POKUTA zranil se Zašová
6. místo Vladimír KOJETÍNSKÝ zranil se Vizovice

Absolutním vítězem obou chlapeckých kategorií se stal s výsledkem 232,652 bodů Tomáš VLK z Kroměříže a absolutní vítězkou se po přepočtu stala Kristýna ZETKOVÁ ze Zašové s 306,051 bodů.
Miss silového trojboje po hlasování vedoucích jednotlivých výprav se stala Irena KRPELÍKOVÁ ze Zašové. Největším sympaťákem se stal Denis ZÁVĚŠICKÝ z Vizovic, který se nejvíce líbil přítomným ženám.
Po individuálních oceněních byly předány ceny i jednotlivým výpravám, kde se sčítaly body ze všech kategorií a umístění do 3. místa.
Výsledky domovů: 1. místo DD Zašová 6 bodů
2. místo DD Cieszyn 4 body
3. místo DD Bytča a Kroměříž 3 body
4. místo DD Vizovice 2 body
5. místo DD Lipník nad Bečvou 0 bodů
V průběhu akce předali manželé Barošovi z Penzionu Blankyt Dětskému domovu Zašová šek na 10.000,-Kč. Peníze byly použity na tyto závody a na vybavení domova sportovním a turistickým vybavením. Akci podpořil významně i majitel internetového magazínu Ronie.cz Ing. Martin Jebas 4 poukázkami na kurz trenéra kulturistiky v hodnotě 40.000,-Kč a další velmi hodnotnými cenami.
Poděkování zaslouží všichni zaměstnanci dětského domova, kteří se na přípravě a hladkém průběhu akce podíleli, poděkování samozřejmě patří rozhodčím kulturistiky Mgr. Lubomíru Krhutovi, Mgr. Vladimíru Šeligovi a panu Miroslavu Hladilovi, kteří dohlíželi na hladký průběh těchto závodů. Poděkování patří i jednotlivým závodníkům za předvedené výkony