9. ročník mezinárodního turnaje v házené

13. června 2015 | Články

V sobotu 13.6.2015 se uskutečnil již 9.ročník mezinárodního turnaje dětských domovů v házené „O pohár ředitele DD Zašová“.

Své síly přijely změřit děti z polského Cieszyna, Uherského Hradiště, Lipníku nad Bečvou, Vizovic a Kroměříže. Své družstvo zde měli házenkáři Valašského Meziříčí, hokejisti z Rožnova pod Radhoštěm, kteří si přijeli zahrát po svém soustředění, a samozřejmě domácí Zašová.¨

Byly vytvořeny dvě skupiny pro mladší a starší děti.

V mladší skupině nastoupilo společné družstvo minižáků a mladších žáků z TJ Handball Valašské Meziříčí, hokejoví Černí Vlci z Rožnova pod Radhoštěm a domácí DD Zašová. Hrálo se dvojkolovým způsobem a všechny družstva sehrála 4 zápasy. Boje byly vyrovnané a o výsledku rozhodovaly i maličké chyby. Vítězství v turnaji slavili házenkáři z Valašského Meziříčí, kteří neokusili hořkost porážky, a získali 8 bodů a skóre 31:18. Na druhém místě skončila nakonec domácí Zašová, která v rozhodujícím zápase porazila Černé Vlky z Rožnova pod Radhoštěm 6:1 a získala celkově 3 body a skóre 21:22. Třetí skončili po vyrovnaných zápasech hokejisté s 1 bodem a skórem 18:30.

Mladší skupina:

1. TJ Handball Valašské Meziříčí 4 0 0 31:18 8 bodů

2. DD Zašová 1 1 2 21:22 3 body

3. HC Černí Vlci 0 1 3 18:30 1 bod

Ve starší skupině se hrálo systémem každý s každým a každé družstvo odehrálo pět zápasů, kdy se sčítaly body a jednotlivé skóre.

K velkým favoritům patřili mladí házenkáři z Cieszyna a samozřejmě domácí hráči ze Zašové. Příjemným překvapením byl ovšem celek z Vizovic, který vsítil nejvíce branek a nejméně jich i obdržel. Rozhodující zápas s domácími házenkáři prohráli vizovičtí 4:6, konečné druhé místo, je ale velkým úspěchem. Třetí Cieszyn , čtvrtý Kroměříž a pátý Lipník nad Bečvou dělily jenom dva body a skóre posledního Uherského Hradiště bylo 29:40, což nebylo vůbec špatné a většinu zápasů bylo vyrovnaných .

Starší skupina:

1. DD Zašová 5 0 0 36:27 10 bodů

2: DD Vizovice 4 0 1 38:20 8 bodů

3. Dom dziecka Cieszyn 2 1 2 37:34 5 bodů

4. DD Kroměříž 2 0 3 30:37 4 body

5. DD Lipník nad Bečvou 1 1 3 25:37 3 body

6. DD Uherské Hradiště 0 0 5 29:40 0 bodů

K turnaji nedorazilo Detské mestečko Trenčín, které se na poslední chvíli omluvilo.
Vyhlášení výsledků bylo slavnostní a díky sponzorů byly předána velmi hodnotné ceny.
Byly oceněny kolektivy i nejlepší jednotlivci v obou kategoriích.
Miss turnaje 2015 se v mladší kategorii stala domácí Kristýna Zetková, a ve starší kategorii kroměřížská Nikola Vlková.
Nejlepšími brankáři se stali Martina Mocková ze Zašové v mladší kategorii a Radim Rygál z Uherského Hradiště ve starší kategorii.

Nejlepšími střelci se stali mladík Kryštof Bačák z TJ Handball Valašské Meziříčí se 14 brankami a sympaťák Matěj Mikula z Kroměříže s 21 brankami.

Nejlepšími hráči celého turnaje se v mladší kategorii stal Ondřej Smékal z HC Černí Vlci a ve starší kategorii Arkadiusz Lipa z polského Cieszyna.

Nejmladším účastníkem byl Richard Pačan z Vizovic, který je ročník 2010.

Na závěr byly vybraným dětem předány osobní dárky českého reprezentanta v házené a hráče francouzského Saint Raphaelu Miroslava Jurky, který se vzhledem k reprezentačnímu srazu nemohl turnaje zúčastnit, přejeme Mirkovi hodně zdraví a úspěchů v osobním i sportovním životě.

Poděkování patří organizátorům turnaje, rozhodčím a sponzorům v čele se Zlínským krajem, ale také vedení ZŠ Zašová za zapůjčení sportovní haly. Věříme, že nám všichni zachovají přízeň a pomohou s organizací a zabezpečením v roce 2016 při již X. ročníku tohoto mezinárodního turnaje házenkářů.

Sponzoři turnaje:

GHC GENETICS
CS CABOT
Zlínský kraj
DEZA, a.s.
BEHR BIRCHER CELLPACK
Stavebniny MICHALÍK
ESAS V.M.
Potraviny DELIKATES
INA SPORT BRNO
SHELL V.M.
MONDELEZ V.M.
Mlékárny V.M.
KOFOLA, s.r.o.
MTT Hrachovec
ČSH Praha
Rádio HELLAX
EMBEX V.M.
VAHALA a spol.
Nábytek JELÍNEK
Mgr. Svačinová – lékárna v Rožnově p/R.
AUTO GARANT V.M.
Nadační fond TESCO
NORTHMAN OUTDOOR
Lahůdky Skalka

Mnohokrát děkujeme za podporu aktivit našich dětí.

V Zašové 17.6.2015