Projekt Tesco Putujeme za poznáním

15. října 2023 | Články

Praha

V brzkých hodinách odjíždíme rychlíkem směr Praha. Před námi jsou tři dny poznávání historie našeho hlavního města,  a abychom to dobře zvládli, už cestou studujeme mapu a program. Po ubytování v těsné blízkosti hlavního nádraží vyrážíme do Národního muzea. Ohromí nás nejen budova, ale i vystavené exponáty od nerostů počínaje, až po obrovského mamuta. Z muzea vyrážíme na Královskou cestu,  kudy procházely korunovační průvody českých králů.  Děti mají za úkol, s pomocí mapy najít Prašnou bránu, dále na Staroměstské náměstí s prohlídkou orloje, kolem Klementina, přes Karlův most, Malostranské náměstí, až na Pražský hrad. Ve večerních hodinách se plni dojmů a unaveni vracíme na hotel.

Druhý den je ve znamení volnějšího tempa, přesto nabitý programem. Nejdříve metrem na Vyšehrad, s prohlídkou Baziliky sv. Petra a Pavla, procházkou přes Náplavku do Klementina na objednanou prohlídku nejkrásnější barokní knihovny na světě a Astronomickou věž. Protože jsme už nachodili spoustu kilometrů, zasloužíme si trochu relax a čekáme na břehu Vltavy na plavbu lodí. Závěr dne je spojený s noční procházkou po Praze. Co víc si můžeme přát?

Poslední den je rozloučení s Prahou, procházka uličkami, projížďka metrem, to vše za větší aktivity dětí, s úkolem najít zadaný cíl. Pomaloučku se děti začínaly orientovat v mapě i v trasách metra. Tak snad si odvezou i nové dovednosti ke spoustě nezapomenutelných zážitků.