Stezkou Valaškou blíže k oblakům …

26. dubna 2022 | Aktuality, Články

Stezkou Valaškou blíže oblakům …

Ačkoli předpověď počasí na neděli 24. 4. 2022, nebyla právě optimistická, rozhodli jsme se s dětmi navštívit Stezku Valašku na Pustevnách. Nejprve Teta Pavla s tetou Ivetou připravily dětem vydatnou svačinu a oběd, teple jsme se oblékli a poté jsme se se 14 dětmi auty vydali na cestu, směr Pustevny. Na Pustevnách na nás čekal silný vítr, nízké mraky a teplota kolem 8°C, takže jsme všichni ocenili naše čepice a bundy. 

Všichni jsme byli ohromeni unikátní stezkou v korunách stromů v délce několika set metrů, kde si děti mohly vyzkoušet nejen své lezecké a pohybové schopnosti, ale i přes nepřízeň počasí byl dobrý výhled na Beskydy, Frenštát pod Radhoštěm a dokonce i Ostravu. Dětem se líbila cesta přes unikátní zavěšený chodník, možnost si zaskákat na trampolíně a v nejvyšším bodě stezky také stát na visuté lávce s prosklenou podlahou. Všichni jsme ocenili monumentální stavbu, díky které nám byl umožněn pohled na Beskydy a okolí z jiné perspektivy. 

Po ukončení prohlídky Stezky Valaška, jsme si ještě udělali procházku na Radhošť. U sochy boha Radegasta jsme si udělali krátký odpočinek a doplnili spálené kalorie vydatnou svačinou. Tuto několika kilometrovou trasu na Radhošť a zpět na Pustevny, všechny děti zvládly na výbornou a zaslouží si velkou pochvalu.

Závěrem bychom chtěli za všechny velmi poděkovat paní vedoucí provozu Stezky Valaška ing. Jarmile Mičkalové, za bezplatnou prohlídku stezky a vstřícnému a ochotnému Danielu Zbránkovi, za výpomoc při přepravě části dětí ze Zašové, a zpět firemním vozidlem.

strýc Pavel

tety Pavla a Iveta