Velké přehlídkové finále Praha – 2014

18. října 2014 | Články

Dne 18.10.2014 jsme se zúčastnili finálového kola „Nejmilejšího koncertu“ v Divadle Palace v Praze.

Díky pozvání pořádajícího Dětského domova Sázava jsme měli možnost odjet do Prahy již v pátek. Nás víkendový pobyt začal odpolední prohlídkou Prahy s milým a vstřícným strejdou Václavem z DD Sázava, který nám byl během celého našeho pobytu k dispozici. Díky organizační schopnosti paní ředitelky nám na poslední chvíli rezervovala lístky na muzikál „Horečka sobotní noci“ v pražském Divadle Kalich. Pro většinu z nás byla tato návštěva velice silným a poutavým zážitkem. Páteční večer jsme zakončili na Staroměstském náměstí, kde jsme se podívali na akci zvanou „Signal festival“, konkrétně na 3D světelnou projekci na Palác Kinských. Poté nás strejda Václav vyzvedl na domluveném místě a odvezl na ubytování do ZŠ Jižní v Praze Spořilově.

Samotná divadelní přehlídka začala v sobotu v 10:00 v Divadle Palace v blízkosti Václavského náměstí. Naše scénka byla zařazena až na konec programu, dle slov paní ředitelky z DD Sázava – Ti nejlepší nakonec, aby celá přehlídka měla spád a šmrnc. Byla to pro nás výzva, se kterou jsme se vypořádali se ctí. Naše divadelní scénka s názvem „Myš“, měla dle ohlasu diváků opravdu úspěch. Většina přihlížejících se smála, což bylo naším cílem. Ocenění jsme získali i z úst vychovatelů a doprovodu z jiných dětských domovů. Sobotní odpoledne jsme zakončili díky rychlému přesunu autem se strejdou Vaškem na Petříně v zrcadlovém bludišti a na Petřínské věži. Závěrečná cesta metrem byla pro některé z nás prvním zážitkem a také třešničkou na pomyslném dortu z celého víkendového pobytu.

Ještě jednou bychom rádi poděkovali paní ředitelce z DD Sázava za skvělou organizaci a vstřícné jednání. Díky nim jsme mohli prožít skvělý víkend v Praze, který v nás zanechal spoustu zážitků.